فرمانداری آرادان
ENGLISH
سخنرانی فرماندار در نمازجمعه آرادان 1398/06/09
سخنرانی فرماندار در نمازجمعه آرادان
اهم سخنان مهندس بوربور در نمازجمعه 8 شهریور و آخرین روز از هفته دولت 👇👇👇👇

🔹فرماندار آرادان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دو اسوه علم و تقوا،شهیدان رجایی و باهنر و همه شهیدان دولت و نظام انقلاب اسلامی و آرزوی توفیق برای همه خدمتگزاران و دولتمردان جمهوری اسلامی ایران افزودند: شهیدان رجایی و باهنر نمونه بارز ساده زیستی اند و از مهمترین ویژه گی های شخصیتی شهیدان رجایی و باهنر تبعیت محض از سیره امام علی (ع) و ولایت فقیه بودند که با دوری از هرگونه تجمل گرایی و تشریفات در حین خدمت بی منت به مردم به شهادت رسیدند و شهادت آنان جریان تازه ای در رگ های انقلاب جاری کرد و مسئولین را مصمم تر ساخت، ما باید سیره عملی و رفتار شهیدان رجایی و باهنر را الگوی خود قرار دهیم.

🔹بوربور در سخنان خود در نمازجمعه افزودند ؛ در سال1360 سالی پر از اندوه بود جنگ تحمیلی و نابرابر شروع شده بود منافقین در حال ترور بودند ، رجایی و باهنر شهید شدند اما همه برخوردهای غیر جوانمردانه کوچکترین تأثیری در پیشبرد انقلاب اسلامی نداشت هر روز به عزت جمهوری اسلامی افزوده میشد چون امثال شهیدان رجایی و باهنر به رهبری امام راحلمان سنگ بنایی را چیده بودند که هیچ ابرقدرتی چه در داخل و چه در خارج کشور نمی توانست خللی در اراده ملت بوجود بیاورد.

🔹هر کدام از ما با عملکرد خودمان حتی عدم پاسخگویی و عدم رسیدگی به وظایف محوله می‌توانیم در نقش دشمن ودر زمین دشمن باشیم.

🔹اگر در بخش‌هایی از جامعه تضعیفی دیدیم یا کمرنگی دیدیدم، نباید بگوییم نقطه مثبتی نیست . علیرغم همه مسائل و مشکلات موجود، قدم‌های مثبت و زیادی برداشته شده است.

🔹نظام و دولت جمهوری اسلامی برخلاف خواست بدخواهان در عرصه سیاست داخلی دارای ثبات و امنیت و در عرصه سیاست خارجی دارای روح مقاومت و پایداری است و هر دشمنی را دررسیدن به نقشه‌هایش ناکام می‌گذارد.

🔹دشمنان به دنبال تزریق نا امیدی و یاس به جامعه هستند و باید در هفته دولت روح انسجام، همدلی، تفاهم شفافیت و پاسخگویی به معرض نمایش گذاشته شد تا دشمنان مایوس شوند.

🔹آمریکا با تحریم و شروع جنگ اقتصادی قصد فشار به ملت ایران را دارد. غافل از اینکه مردم ایران با تمام مردم دنیا متفاوت بوده و در سایه رهبری؛وحدت و ایمان همواره موارد سخت و دشوار را پشت سر می گذارند. جنگ تحمیلی 8 ساله و پیروزی رزمندگان اسلام مصداق این موضوع می باشد.

🔹بر اساس آیات الهی، دولت امری است که در ذات دیانت نهفته است.اگر در روایات معصومان علیهم السلام تأمل کنیم، در می یابیم که دولت، یکی از نقاط محوری در کلام آن بزرگواران بوده است. امام علی علیه السلام می فرماید: «دین را حصار دولت و شکر را نگهبان نعمتت قرار ده، که هر دولتی که دین آن را فراگیرد، شکست نخواهد خورد»

🔹بفرموده مقام معظم رهبری وحدت و یکپارچگی متواند کمک به دولت محترم در جهت برون رفت از این شرایط اقتصادی بر جامعه باشد . نباشد خدایی نکرده دشمن شاد کن باشیم . چون همه ما مکلف به حفظ وصیانت از این ارث گرانبها، بی بدیل و پاسداری از خون شهدا هستیم.

🔹هفته دولت بهترین فرصت برای تجلی و نمایش روح همدلی مسئولان کشور است.

🔹امیدواریم با ایجاد فضای همدلی، همفکری و همکاری بیشتر همه دستگاههای اجرایی در سطح شهرستان دامنه فعالیت ها و رونق در تمام بخش ها شتاب گیرد.

🔹شناسایی ظرفیتهای موجود،چالشها،توانمندیها و راهکارهای مناسب برون رفت از چالشها وتلاش برای رسیدن به کیفیت مطلوب خدمت رسانی به مردم شریف، در راس امور وملاک عمل ما دراین شهرستان بوده است.
نظارت کامل بر همه ی دستگاه های زیرمجموعه داریم عملکرد و خروجی آنها را با دقت ارزیابی می کنیم.
برای رسیدن به قله‌های پیشرفت باید تلاش زیادی انجام دهیم.
خدمت به مردم در برابر عظمت و ایثارگری‌های شهدا ناچیز است. خصوصیات شهیدان رجایی و باهنر در خدمت به مردم و ولایت‌پذیری الگو وسرمشق بسیار مناسبی برای دولت‌ها می باشد.

🔹خدمت به مردم شهرستان خط قرمز من است. هرمدیری در هرسیستمی در خط خدمتگزاری به مردم باشد با او تعامل داریم اما اگر کسی خارج از این خط خدمتگزاری باشد و منافع شخصی را برمنافع عمومی ترجیح دهد ادامه فعالیت با او نخواهیم داد.

🔹بین فرماندار و مردم شهرستان و مسولین اجرایی هیچ واسطه ای وجود ندارد و مردم می توانند مستقیما به فرمانداری مراجعه نمایند.
مدیر در قبال خدمت به جامعه نباید فخر فروشی کند و هر مدیری که فخر فروشی کند و خود را ازمرم جدا بداند مدیر نیست.
🔹هفته دولت بهترین فرصت برای تشریح و تبیین اقدامات مهم عمرانی، اقتصادی و فرهنگی و فرصت مغتنمی است تا همه دولتمردان گزارش یکساله خود را ارائه نمایند .
🔹زیرساخت ها در روستاها فراهم شده و عمده هدف دولت در راستای کمک به دهیاریها بوده است
تعداد بازدید: 110
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني فرمانداري: آرادان- ميدان ايثارگران- فرمانداري آرادان - كد پستي:3586138896 - ايميل روابط عمومي: info.aradan@ostan-sm.ir - تلفن: 34543838-023 فكس: 34543434-023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری آرادان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal